Meradog

Lai dzīvo suns

Kucēna barošana

Tikai sabalansēta, augstvērtīga pārtika nodrošina jauna suņa veselīgu augšanu !

kucenu-barosanaMERADOG piedāvā kucēnu pienu High Premium WELPENMILCH (kuces piena aizvietotājs), 2 Posmu Koncepcijas produktus High Premium JUNIOR 1 un JUNIOR 2 , kā arī jutīgiem jauniem suņiem Sensitive High Premium PURE JUNIOR Truthahn & Reis kucēna veselīgai , pareizai attīstībai un augšanai . Piens WELPENMILCH ir augstākās kvalitātes viegli sagremojama pārtika mazajam kucēnam. Receptes saturā ir arī jaunpiens (Colostrum) dabīgai imūnsistēmas aizsardzībai, var lietot uzturā arī tie suņi ,kuriem ir piena olbaltumvielas nepanesamība. Nav alerģisks, nesatur kazeīnu. Viss MERADOG speciālais sortiments kucēnus un augošos jaunos suņus nodrošina ar visām nepieciešamām barības vielām. Augstvērtīgas, viegli pārstrādājamas olbaltumvielas, dabīgas skrimšļu un locītavu uzturvielas( gliemju gaļa), sabalansētās fizioloģiskās uzturvielas, vitamīni, glikozamīns, hondroitīns sastāvā, rūpēsies par stipru organismu, veselu locītavu un kaulu uzbūvi .

MERADOG 2 Posmu Koncepcija piedāvā pareizai kucēna attīstībai:

VAS-KUC-AR-GLДЂZI

High Premium JUNIOR 1 visu šķirņu kucēniem pirmajiem dzīves mēnešiem ,jo ir nepieciešams ļoti augsts, augstvērtīgs,viegli sagremojams olbaltumvielu(proteīna) saturs , kas veicina pareizu visa organisma, veselu orgānu , muskuļu, cīpslu un locītavu attīstību. Tieši augstais gaļas, proteīna daudzums barībā sekmē kolagēna sintēzi ,kas rūpējas par skrimšļaudu veidošanos organismā, par veselām locītavām , saitēm, kauliem un visa organisma veselīgu attīstību. Sabalansēts uzturs pastāvīgi nodrošina glikozamīna veidošanos organismā, suņa organisms to izstrādā pats. Papildus hondroitīnu, glikozamīnu jāuzņem augošiem un novecojošiem suņiem,kā arī locītavu problēmu suņiem. Mazo un vidēji lielo šķirņu kucēni lieto uzturā JUNIOR 1 līdz šķirnes nobriešanas perioda beigām, tad pāriet uz piemērotas kaloritātes izvēles barību pieaugušam sunim . JUNIOR 1 ir ieteicama kucēm no grūsnības 43-45 dienas, kā arī visu zīdīšanas periodu, lai nodrošinātu kucēnus jau pašā dzīves sākumā ar visām nepieciešamām barības vielām un ,lai kucēni attīstītos spēcīgi un veseli, ar stipru imūnsistēmu, stipriem kauliem ,veselām locītavām, saitēm, muskuļiem.

No 6 mēnešu vecuma ļoti lielām šķirnēm (virs 40 kg pieauguša suņa svars), kā arī mazaktīvām vidēji lielām šķirnēm ieteicams High Pemium JUNIOR 2 ar pamazinātu proteīna (olbaltumvielu) saturu , jo lielo šķirņu kucēni no šī vecuma aug un attīstās ievērojami lēnāk un to nobriešanas periods ir īpaši ilgāks( pat līdz 3 gadiem). Tādēļ ir nepieciešams kontrolēt un ierobežot pārāk strauju muskuļu masas un tauku pieaugumu, lai neradītu slodzi uz vēl neattīstījušos skeletu un nenobriedušām locītavām. Pretējā gadījumā var izraisīt skeleta deformācijas, nepareizu kaulu un locītavu attīstību, displāzijas. Audzētāja uzdevums ir pirmkārt nodrošināt lielas šķirnes kucēnam vesela, stipra skeleta attīstību, pakāpeniski ,lēnāk attīstoties muskuļiem !

Jutīgiem jauniem suņiem vai arī kucēm zīdīšanas periodā MERADOG piedāvā īpašu produktu High Premium Sensitiv PURE JUNIOR TRUTHAHN & REIS , piemērojamu barību nepanesamības , gremošanas problēmu un ( vai) alerģiju gadījumos, kas palīdzēs atveseļoties sunim no iegūtajām problēmām. Tikai viens augstvērtīgs olbaltumvielu avotu, viens ogļhidrāta avots, dabīga imūnsistēmas aizsardzība. Uzturu lieto līdz šķirnes nobriešanas perioda beigām, tad pāriet uz piemērotu izvēles barību pieaugušam sunim.

  • Ēdot augstākās kvalitātes , augstvērtīgu barību, suns nav jāpiebaro, jo barība ir sabalansēta, kas pilnībā nodrošina organisma pareizu funkcionēšanu. Bieži ,informācijas trūkuma dēļ, audzētājs papildus dodot svaigu liellopa gaļu pārāk strauji veido kucēnam muskuļu masu ,paaugstina kaloritāti barībā, kas var izsaukt alerģiskas reakcijas, rada slodzi uz vēl nestabilo gremošanas sistēmu, jo tā ir grūti pārstrādājama, sagremojama olbaltumviela mazam kucēnam. Parasti kucēnu barību sastāvos kā augstvērtīgs olbaltumvielu avots ir viegli sagremojama cāļa vai tītara gaļa, tas veicinās kolagēna sintēzi, kas savukārt rūpējas par skrimšļaudu veidošanos organismā, stiprām, veselām saitēm, veido un uztur veselas locītavas, visu organismu .Stipriem kauliem svarīga ir pareiza kalcija un fosfora , D vit. attiecība. Turpretim kucēns ar liellopa gaļu uzņem pārāk lielu fosfora daudzumu, kas tieši samazina kalcija daudzumu asinīs. Rezultātā kucēns attītās ar vājāku kaulu sistēmu, bet ar lielāku, smagāku muskuļu masu ,kas nav pieļaujams maza kucēna attīstībā. Kucēns aug smagnējs ,nav kustību prieks. Tā ir slodze uz locītavām un nenobriedušo kaulu sistēmu. Dažādu lieluma un šķirņu suņiem ir atšķirīgs kaloritātes ( olbaltumvielu, tauku) saturs barībā. Lieliem suņiem nav ieteicama strauja muskuļu masas attīstība , kas var radīt skeleta deformācijas, tāpēc šādiem suņiem barības ir ar reducētu olbaltumvielu un tauku saturu.
  • Kucēnu ieteicams barot vienā pastāvīgā vietā, no skausta augstumam attiecīgi piemērota statīva ar bļodiņām-viena barībai, otra tīram ūdenim. Ierīkojiet rezerves dzeršanas trauku, jo kucēns bieži mēdz rotaļājoties dzeramtrauku apgāzt. Pastāvīgi nodrošināt suni ar tīru ūdeni !
  • Dozējiet dienas ieteicamo devu, sadalot to ēdienreizēs. Skatīt tabulas pie JUNIOR barībām.
  • Pirms ēšanas ,un starplaikos nebarot ar našķiem. Tie noderēs tikai paklausības brīdī kā atalgojums. MERA sortimentā ir speciāli cepumiņi kucēniem, kas nesatur cukuru, ar mazu tauku daudzumu, tādēļ apmācības procesā jaunais suns netiks pārbarots, neiemantos alerģijas. Ikdienā dažādās situācijās, kad kucēns jums paklausa, jums noderēs kāds cepums , lai momentā varētu atalgot un uzslavēt viņu.
  • Pēc ēšanas ar kucēnu nerotaļāties, nodrošiniet tam miera, atpūtas brīdi.
  • Pēc atpūtas noderēs piemērotas distances pastaigas, atbilstoši vecumam, rotaļas.
  • Pirms apmācībām ieteicams jaunu suni nebarot, lai rastu kontaktu, koncentrēšanos un suņa paklausību.
  • Nav ieteicams suni barot pirms lielas slodzes ( garas distances ar velosipēdu, skriešana…) Distances tiek saprātīgi, pakāpeniski kāpinātas, no 8 mēnešu vecuma pakāpeniski intensīvāk, lai neradītu lielu slodzi nenobriedušai kaulu, locītavu sistēmai, iekšējo orgānu darbībai.
  • Nebarot jaunu suni ar kauliem. Bīstami ir vistas, cūkas kauli. Jebkuru kaulu asās šķembas var traumēt zarnu traktu, ļaunāk, tās var iedurties, radot asiņošanu. Palīdzība- nekavējoša operācija. Protams sunim kauli ir milzīgs kārums. Liellopa kaulu locītava ir ar poraināko, irdenāko struktūru. Zobu notīrīšanai reizi mēnesī var pieaugušiem suņiem atļaut šo prieku, kontrolēt un savākt asākās kaulu šķembas. Bet nav lieki to iegaumēt ,ka kauli rada lielu slodzi gremošanas sistēmai.

Katrai šķirnei ir atšķirīgs nobriešanas periods, tādēļ būsim pacietīgi un zinoši audzētāji, nodrošināsim kucēnam veselību, vitalitāti un kustību prieku ar pareizas kaloritātes ēdienu.

MERADOG nodrošina jūsu suni visos dzīves posmos ar piemērotu uzturu.

Dabīga MERADOG suņu pārtika ir sabalansēta, augstvērtīga, garšīga un veselīga !