Meradog

Lai dzīvo suns

Pieaugušiem suņiem

High Premium MERADOG CARE

Augstākās kvalitātes, sabalansēta holistikas uztura programma suņiem

 

High Premium MERADOG CARE līnija suņiem ir sabalansēts ,veselīgs, dabīgs, augstvērtīgs holistikas uzturs. Vācijas Dzīvnieku Pārtikas Institūta speciālistu un Veterinārmedicīnas dr. kopīgi zinātniski izstrādātā , sertificētā SABALANSĒTĀ līnija ir īpaša ar vairāk kā 50 sabalansētu uzturvielu( kā olbaltumvielas, aminoskābes, lipīdi, ogļhidrāti, taukskābes, minerālvielas, vitamīni un mikroelementi) holistikas visaptveroša uztura programma suņiem. Visās receptēs tiek izmantota daudz augstvērtīgas svaigas gaļas. Precīzi ņemot vērā specifiskās suņu vajadzības, šo produktu patiesi sarežģītās, sabalansētās receptes nodrošina tos ar vajadzīgo uzturvielu daudzumu . Piemērojami dažādi izvēles produkti ar specifiskām receptūrām suņu īpašām vajadzībām, kā arī ņemot vērā to vecumu, lielumu (mini, mazs, vidēji liels un liels), enerģijas patēriņu dienā. Speciālās receptes ar divu fāzu koncepciju mazo un lielo šķirņu kucēniem un jauniem suņiem JUNIOR 1 un JUNIOR 2 barības. Pieaugušiem suņiem ar normālu aktivitāti piemērojama barība REFERENCE, sportiskas aktivitātes pieaugušiem suņiem barība AGILITY, ļoti lielas slodzes suņiem visas nepieciešamās uzturvielas enerģijas nodrošināšanai piemērojama barība ENERGY. Novecojošiem suņiem īpaša recepte ar SENIOR PLUS FORMULU. Speciālas diētas produkti suņiem ,kuriem nepieciešama svara kontrole, un suņiem ar gastroloģiskām saslimšanām, alerģijām vai dažādas pārtikas nepanesamībām.

Kas ir ODOR STOP formula barībā ?

Visi produkti ir arī ar ODOR- STOP formulu: Inulīns no cigoriņiem – dabīgais prebiotiskais augu ekstrakts, Yucca schidigera (palmu lilija) un c. īpaši augu ekstrakti un minerālvielu komplekss pilnīgi dabīgā veidā neitralizē gremošanas procesā radušos vielmaiņas produktus tieši tur, kur tie veidojas-kuņģī un gremošanas traktā. Pēc barības uzņemšanas kuņģī un tievajās zarnās notiek pārtikas šķelšanās, kas nodrošina dzīvnieku ar enerģiju, barības vielām un minerālvielām. Atlikušās barības masas tālāk virzās uz resno zarnu, kur vienmēr izdalās vielmaiņas produkti ar nepatīkamu smaku, kas rada nepatīkamus izgarojumus no purna, ādas, spalvas. Dabīgie augu ekstrakti noverš šos nepatīkamos izgarojumus, vienlaicīgi rūpējas par veselu zarnu mikrofloru, dabīgu gremošanu, regulē zarnu funkciju, neitralizē gāzu veidošanos.

RTEmagicC_Light_Odor_Stop.gif Odor-Stop_Darstellung

 

Galvenās sastāvdaļas barībā un to nozīme

Barības galvenās, analītiskās sastāvdaļas:
• Olbaltumvielas – proteīns (gaļa,olas ,zivis,gliemju gaļa,vēžveidīgie)nodrošina organismu ar visām aminoskābēm.
• Ogļhidrāti ( rīsi, kartupeļi, kukurūzas ciete u.c.), kas ir būtisks enerģijas avots.
• Tauki ( dzīvnieku tauki/augu eļļas), kā enerģijas avots, optimāli nodrošina ar Omega 3 un Omega 6 taukskābēm.
• Minerālvielas ( makroelementi): kalcijs, fosfors, magnijs, nātrijs, kālijs un hlors.
• Minerālvielas (mikroelementi): dzelzs, cinks, varš, mangāns, selēns un jods.
• Taukos šķīstošie vitamīni: D3, E , K un beta-karotīns ( A)
• Ūdenī šķīstošie vitamīni : B, B2, B6, B12, biotīns, folijskābe, nikotīnskābe, pantotēnskābe, C, holīns.
• Šķiedrvielas: regulē zarnu darbību un uztur veselu zarnu mikrofloru.

Olbaltumvielas – ir visas dzīvības funkciju pamats, nepieciešamas visu šūnu, visu audu( kaulu, muskuļu, u.c) veidošanai un atjaunošanai organismā.Dzīvība nav iespējama bez olbaltumvielām.Olbaltumvielu ķīmisko savienojumu pamatsastāvu veido aminoskābes kopā ar skābekli, slāpekli, oglekli, ūdeņradi, sēru, arī fosforu.Olbaltumvielas iedala proteīnos (aminoskābes) un proteīdos (ogļhidrāti, nukleīnskābe, fosforskābe…).Olbaltumviela sastāv no apmēram 20 dažādām aminoskābēm, gan aizstājamām , gan neaizstājamām.

Neaizstājamās jeb 8 svarīgās aminoskābes ir: izoleicīns, leicīns, metionīns, fenilalanīns, treonīns, triptofāns, valīns, lizīns. Kucēniem un jauniem suņiem arī histidīns, arginīns. Šīs aminoskābes ir jāuzņem ar uzturu( gaļa, zivis, olas), jo suņa organisms tās pats nevar sintezēt. Ir zīmoli kas aminoskābju nodrošināšanu suņa organismā veido no sojas, jo kā zināms, tad sojas aminoskābju sastāvs ir līdzīgs ar gaļas aminoskābju sastāvu. Šāds uzturs ir lēts, bieži Premium kvalitātes un pat ekonomiskās klases , un bieži izraisa suņa kuņģa darbības problēmas. MERADOG sortiments nesatur soju, ģenētiski modificētas izejvielas, ķīmiskas krāsvielas,aromātvielas, konservantus, ko garantē visstingrākā,augstākā pārtikas standarta IFS un BRC sertifikāti. Visas neaizstājamās aminoskābes suņa organismā tiek nodrošinātas tikai ar augstvērtīgu gaļu, zivīm, vēžveidīgajiem,gliemju gaļu un olām.

Ogļhidrāti ( monosaharīdi, oligosaharīdi, polisaharīdi, disaharīdi) – nodrošina organismu ar enerģiju,kas nepieciešama gan augšanai, gan fiziskai aktivitātei. Sastāv no oglekļa, ūdeņraža un skābekļa. Vairāk kā pusi no nepieciešamās enerģijas nodrošina tieši ogļhidrāti, tādēļ ļoti aktīviem dzīvniekiem tie ir ļoti nepieciešami. Vielmaiņas procesa laikā ogļhidrāts šķeļas un veido enerģiju. Tāpēc svarīgi ,lai uzturvielas būtu sabalansētas barībā. Ogļhidrātu daudzums, tāpat kā olbaltumvielas, tauki ir jāuzņem atkarībā no dzīvnieka fiziskas aktivitātes un ķermeņa masas.

Tauki– galvenokārt ir enerģijas avots . Nepieciešami iekšējiem orgāniem, rada sāta sajūtu, un lai pasargātu dzīvnieka organismu no atdzišanas. Satur daudz nepieciešamās taukskābes, gan piesātinātās, gan nepiesātinātās. Piesātinātās – vairāk ir dzīvnieku izcelsmes taukos. Nepiesātinātās- vairāk ir augu eļļās, augu un zivju taukos ( Omega 3,Omega 6).Nodrošina vitamīnu uzsūkšanos. Nekvalitatīviem, nesabalansētiem taukiem uzturā , dzīvniekam var rasties ādas slimības, ekzēmas, sirds slimības, aptaukošanās.

Minerālvielas ( makroelementi )
• Kalcijs – kaulu, zobu veidošanā, atjaunošanai, normalizē sirds, nervu sistēmu. Svarīgs augšanas procesiem, imunitātei.
• Fosfors- ir kaulu, audu, sastāvos, piedalās olbaltumvielu un tauku vielmaiņā, nepieciešams nervu sistēmas darbībai. Fosforu var pārdozēt, bet no tā trūkuma organisms necieš.
• Magnijs- nepieciešams muskuļu, nervu, sirds, zarnu darbībai, piedalās ogļhidrātu un tauku vielmaiņā. Labai asinsritei. B1 un B2 vitamīnu trūkums kā arī pārāk liels olbaltumvielu, ogļhidrātu un tauku daudzums kavē Magnija uzsūkšanos organismā.
• Kālijs- dzīvniekam nodrošina labu sirdsdarbību, regulē ūdens maiņu un veicina ūdens izvadīšanu no organisma. Kāliju nedrīkst pārdozēt, bet trūkums var radīt nervu sistēmas, sirdsdarbības traucējumus.
• Nātrijs- maz ir uztura produktos, to galvenokārt uzņem ar vārāmo sāli. Svarīgs fermentu darbībai, regulē ūdens maiņu, uzkrāj to organismā.
• Hlors- svarīgs audiem, kuņģa darbībai-kuņģa sulas veidošanā, asins plazmas veidošanā, kā arī piedalās vielmaiņas procesos. Produktos ir maz ,tas galvenokārt ir vārāmajā sālī.
• Sērs- satur aminoskābes, B1 vitamīns. Nozīme asins recēšanas procesā, kolagēna sintēzē. Ja organismā ir maz sēra, aktīviem dzīvniekiem var būt muskuļu vājums, nespēks.

Minerālvielas ( mikroelementi)
• Cinks- svarīgs redzei, nervu sistēmai, mazina stresu, mazina iekaisuma procesus.
• Varš- fermentu darbībai, svarīgs asinsradei.
• Jods- svarīgs dziedzeru, hormonu darbībai. Jauniem suņiem svarīgs kaulu sistēmas un līdzsvarotas smadzeņu darbības veidošanā.
• Fluors- kaulu, zobu veidošanai, uzturēšanai. Fluoru suns uzņem arī ar dzeramo ūdeni.
• Dzelzs- svarīgs asins sastāvam. Trūkums var izsaukt asins slimības, slikts ir ādas, apmatojuma stāvoklis. Dzīvniekam, kuram ir nevesela gremošana,kuņģa darbības traucējumi, ir kavēta dzelzs uzsūkšanās organismā.

Vitamīni ( iedala taukos šķīstošos un ūdenī šķīstošajos).
Vitamīni barībās tiek nosaukti vai nu pēc ķīmiskā nosaukuma vai apzīmēti ar latīņu burtiem, piem.:

 • Vit. A ( retinols, …)
 • B1 ( tiamīns, ..)
 • B2 (riboflamīns, ..)
 • B3( nikotīnskābe, niacīns, …)
 • B5(pantotēnskābe)
 • B7 ( biotīns)
 • B 9 ( folijskābe)
 • B 12 (ciankobalamīns )
 • C (askorbīnskābe)
 • D ( kalciferols)
 • E ( alfa tokoferols)
 • K ( fillohinons, …)

Visi vitamīni dzīvniekam jāuzņem regulāri, ko nodrošina augstas kvalitātes barības sabalansētas uzturvielas, kas nepieciešamas organisma visu sistēmu normālai funkcionēšanai, augšanai, redzei, asinsradei, kauliem, imūnsistēmai, veicina visus atveseļošanās procesus, brūču sadzīšanu, rētošanos. Dažus B grupas vitamīnus, K vitamīnu arī sintezē zarnās mītošās baktērijas. Vitamīnu trūkums izsauc dzīvniekiem dažādas saslimšanas.

Šķiedrvielas jeb balastvielas – ( ūdenī šķīstošas un nešķīstošas). Šķiedrvielām nav uzturvērtības,bet tās ir ļoti nepieciešamas labai zarnu darbībai, gremošanai, uztur veselu zarnu mikrofloru, veicina kuņģa sulas izstrādi, holesterīna izvadi no organisma. Galvenie šķiedrvielu avoti barībās ir graudaugi,saknes,dārzņi,augļi.

MERA ir arī lielākā ceptuve Eiropā, kas ražo augstākās kvalitātes gardus cepumus – kārumus suņiem, arī SENSITĪVĀS līnijas PURE cepumus ar viena veida gaļu un vienu ogļhidrāta avotu.

MERA ir viena no nedaudzām profesionālās suņu un kaķu pārtikas specializētām ražotnēm pasaulē, kas ir sertificēta ar BRC un IFS (visaugstākais globālais pārtikas standarts). Šādas prasības spēj izpildīt ļoti nedaudz dzīvnieku pārtikas ražotāji. Produkti nesatur soju, ķīmiskas krāsvielas, konservantus, aromātvielas ,ģenētiski modificētas izejvielas. Drošas ražošanas, augstvērtīgu izejvielu kvalitātes izsekojamība nosaka īpaši augstu un pastāvīgu kvalitāti. MERADOG sastāvā izmantota augstvērtīga, svaiga gaļa no sertificētiem drošiem piegādātājiem, kas domāta cilvēku pārtikā. 100% ražots Vācijā.

Izglītots, zinošs saimnieks vienmēr sapratīs sava suņa īpašās vajadzības pēc veselīgas un piemērotas pārtikas, un nodrošinās savu mīluli ar tam nepieciešamo enerģiju dienā. Un tikai saimnieks nosaka sava suņa sportisku, veselīgu dzīvesveidu. Jūsu sunim vienmēr būs kustību prieks, skaista ķermeņa uzbūve, izskats un laba veselība mūža garumā. Un ziniet, ka ar MERADOG CARE jūsu mīluļi saņem vislabāko.

slogan-3